header image
Informačný portál
Pravdivé a úplné informácie
Vyhľadávanie
Kontakty
Aktuálne oznámenia
Prečítajte si,čo napísali iní
Zákony pre nás
Weby okolitých obcí
Prechádzka Ivanovcami
Ivanovce
Hlavná stranka
História obce
Súčasnosť obce
Turistika
Fórum občanov
Obec a okolie
Fotogaléria
SW na stiahnutie
Admin
Administrátor
Prihlásenie

Zapomenuté heslo
Články v RSS
Zasmejme sa

Žena ráno budí muža: Starý, vstávaj, sliepky už dávno kotkodákajú! Muž na to: Tak sa im do toho nemiešaj!

Zrnká múdrosti
" Najviac času strácame tým, že by sme chceli získať čas. (J.Steinbeck) "
Hlavná stranka
Už sme si zvolili ...
Napsal Administrator   
Pátek, 17 únor 2012

Na rannej prechádzke sa jeden demokratický poslanec náhle potkol a spadol.

Ukázalo sa, že to bola porážka. A pretože podľa hesla "Zdravie nie je biznis" nemala blízka nemocnica dostatok personálu, tak zomrel.

Onedlho stál pred nebeskou bránou a Svätý Peter ho privítal:

- "Vitaj na Nebesiach, ale skôr, než sa tu usadíš, tak sa zdá, že tu máme malý problém. Málokedy tu máme slušných demokratov a tak si nie sme tak úplne istí, čo s nimi."

- "To nie je žiadny problém, jednoducho ma pustite ďalej, som dobrý kresťan, som veriaci."

- "Rád by som ťa pustil ďalej, ale mám pokyny priamo od Boha. Hovorí, že pre zavedenie novej politiky demokratického ŠTÁTU musíš stráviť jeden deň v Pekle a jeden deň v Nebi. A potom si sám vyberieš, kde chceš stráviť Večnosť.

- "Ale ja už som rozhodutý. Chcem do Neba!"

Ale Svätý Peter ho odviedol  k výťahu a zišli dolu do pekla.

Brána Pekla sa otvorila a On sa ocitol na krásnej zelenej lúke.

Pripadal si tam ako v Raji. Zelená tráva, slnko svieti, ale nie je príliš teplo. Vanie mierny vlahý vetrík. Všade sú malé krčmy s pivom, párkami a údenými kolenami, tienené šumiacimi stromami.

Všade postávajú slávni demokrati, sám Tony Blair ho víta. Pod gaštanom diskutuje Havel s Angelou Merkelovou. Všetci sa voľne prechádzajú, hrajú kolky a futbal. Na obed si dávajú bifteky, grilované prasiatka, šampanské a plzeň. Sám diabol Mu priniesol  pohár oroseného piva a rezeň.

- "Daj si jedno!" "Nie, sľúbil som, že už nebudem piť a budem štíhly", odmieta On.

- "Toto je peklo, synak. Tu môžeš jesť a piť čo chceš a neuškodí ti to, skôr prospeje."

On si teda dá a zistí, že sa mu diabol páči, že je to fajn chlapík, ktorý vie rozprávať korenené vtipy a vyvádzať ostatným kanadské žartíky. Jednoducho presne to, čo majú demokrati radi.

Všetci si skvelo užívajú a skôr než si to uvedomí, deň sa skončí. Všetci sa s ním búrlivo lúčia a mávajú mu, keď nastupuje do výťahu. Keď se dvere výťahu znovu otvoria, je zase pri bráne Raja a svätý Peter naňho čaká.

- "Tak a teraz je čas na návštevu Raja", a otvára mu bránu.

A ďalších 24 hodín je donútený tráviť čas s partiou čestných, vychovaných ľudí, ktorí majú radi spoločnosť, ale hovoria o iných veciach než o jedle, o peniazoch, a chovajú sa k sebe slušne a úctivo. Žiadne hrubé vtipy alebo kanadské žartíky.

Nie sú tam ani žiadne krčmičky a aj keď je jedlo dobré, biftek a údené kolienko to nie sú. A všetci sú chudí. Niet tam nikoho, koho by poznal. A naviac sa k nemu nikto nechová ako k dôležitej osobe.

- "No toto, na niečo takéto ma nikto z kolegov z koalície nepripravil.

Deň sa skončil a svätý Peter sa vrátil.

- "Tak, strávil si deň v Pekle a deň v Nebi. Teraz si vyber, kde stráviš Večnosť."

Ale On dlho nepremýšľa a rozhodne sa hneď:

- "Nikdy som si nemyslel, že toto poviem - vieš Nebo bolo krásne, a tak... ale ja si naozaj myslím, že patrím k priateľom do Pekla."

Tak ho Peter odvedie k výťahu a on schádza stále dolu až do Pekla.

Dvere výťahu sa otvárajú a ocitne sa uprostred pustatiny pokrytej odpadkami a toxickým odpadom. Vyzerá ako púšť, ale je to ešte horšie. Asi ako bane v okolí Prievidze. Je vydesený, keď vidí svojich priateľov, oblečených v zdrapoch, ako prikovaní k reťaziam zbierajú do plastových vriec odpadky pri ceste. Stenajú a vzdychajú od bolesti, tváre a ruky majú čierne od špiny. Diabol pristúpi k Nemu, objíme ho okolo ramien. Ten se otrasie a hovorí:

- "Tomuto nerozumiem, bol som tu včera, všade slniečko, trávička zelená, pivo tieklo prúdom. Stále sme sa flákali a bolo to skvelé.

A teraz je tu pustatina, všade iba neporiadok a všetci vyzerajú biedne."

Diabol sa na neho pozrie, prefíkane sa usmeje a povie: gorila.jpg

- "No, zlatý môj, včera to bola volebná kampaň, dnes si si nás už zvolil!"

 
Neznalosť alebo úmysel?
 

Napsal Administrator, v 24. 01. 2011, 00:00

Publikováno v : Informačný portál, Správičky


  O nás /opäť/ bez nás!

logo_neinfor.gifDňa 14.12.2010 sa konalo okrem ustanovujúceho zasadnutia Obecného zastupiteľstva aj riadne zasadnutie Obecného zastupiteľstva, kde jedným z bodov programu bola schvaľovanie Všeobecno záväzného nariadenia obce / VZN / o miestnych daniach a poplatkoch.

No znova p.starostka nekonala v súlade so zákonom , keď nerešpektovala zákonný postup, ktorý je vyžadovaný zákonom č.369/1990   o obecnom zriadení, konkrétne § 6, ods.3, ktorý obec zaväzuje:

(3) Návrh nariadenia, o ktorom má rokovať obecné zastupiteľstvo, zverejní obec jeho vyvesením na úradnej tabuli v obci najmenej 15 dní pred rokovaním obecného zastupiteľstva o návrhu nariadenia. Návrh nariadenia sa zverejní aj na internetovej adrese obce v tej istej lehote, ak ju má obec zriadenú, alebo iným spôsobom v obci obvyklým.

To je potrebné preto, že občan má ústavné právo podieľať sa veciach verejných, čo je zrejme aj z ďalšieho  odstavca zákona, ods.4:

(4) Dňom vyvesenia návrhu nariadenia začína plynúť najmenej desaťdňová lehota, počas ktorej môžu fyzické osoby a právnické osoby uplatniť pripomienku k návrhu nariadenia v písomnej forme, elektronicky alebo ústne do zápisnice na obecnom úrade. Pripomienkou možno v určenej lehote navrhnúť nový text alebo odporučiť úpravu textu, a to doplnenie, zmenu, vypustenie alebo spresnenie pôvodného textu. Z pripomienky musí byť zrejmé, kto ju predkladá. Na ostatné podnety nemusí navrhovateľ nariadenia prihliadať, a to najmä vtedy, ak nie sú zdôvodnené.

No a to sa nestalo. Teda nám občanom bolo zamedzené podať pripomienku k zneniu návrhu VZN, ktorým nám obec bude vyrubovať /vyššie/ poplatky a dane.

Nechám na Vás, spoluobčanoch Ivanoviec, sa vysloviť /napr. vo fóre/, či to je zo strany p. starostky len neznalosť základného právneho predpisu, ktorý by ale mala starostka obce dôkladne poznať  /zvlášť ak sa verejne chváli 20 ročnou funkciou starostky/, alebo ide o úmyselné konanie s cieľom aby občania „nemudrovali" do jej samorozhodnutí.

Samozrejme, že minimálne 50% takéhoto konania má na svedomí aj každý člen obecného zastupiteľstva. Aj oni musia poznať tento zákon, veď len pred niekoľkými minútami sľubovali, že budú dodržiavať zákony SR, ale do niekoľkých minút ten ich sľub ostal len papierový a nekonali tak!
Totiž schválili VZN, ktoré nespĺňalo základný právny postup pri vyhlasovaní nariadení obce!
                                                                                 
                                                   čítajte aj:           
Aké sú dôsledky?

Takže  sa  verejne pýtam:
p.Gago Juraj Mgr.,  p.Vojt Dušan,  p.Ondrejičková Elena,  p.Kuchta Jaroslav, p.Herman Jozef, p.Gajdošová Zuzana,  p.Vaško Dušan

-poznáte základné zákony obce?

-preštudovali ste si návrh VZN o daniach a poplatkoch 1/2010 pred hlasovaním?

-koho zastupujete v obci -  spoluobčanov alebo len p.Hládekovú ?

Ak nájdete odvahu, odpovedzte verejne cez forum, alebo mailom na Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny


Komentáře Citovat článek na svých stránkách Podobné články Celý článek...
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 Následující > Konec >>

Výsledky 10 - 12 z 18
Ankety
Prišli by ste niekedy sa pozrieť na zasadnutie zastupiteľstva,ako nás poslanci zastupujú?
 
Dnes nezabudnite blahoželať
Dnes má meniny: Norbert
Zajtra má meniny: Róbert

Kto je prítomný?
Štatistika
OS: Linux p
PHP: 5.6.40
MySQL: 5.0.92-log
Čas: 21:56
Caching: Disabled
GZIP: Disabled
Členů: 4
Reportů: 83
Odkazů: 0
Přístupů: 353638
Počasie
could not open XML input